Ülkemiz için Üreten Minikler Ödüllerine Kavuştu

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin düzenlediği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlikleri üyelerinin çocukları ve torunlarına yönelik olarak geleneksel hale gelen resim ve şiir yarışmasının onbirincisi bu yıl “Ülkem için Üretiyorum” konu başlığı altında düzenlendi.

Ziraat Bankasının da katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri 31 Ocak 2019 Perşembe günü Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen tören ile teslim edildi. Ayrıca Türkiye’nin birçok ilinden yarışmaya katılan ve dereceye giren çocuklar ile aileleri 30 Ocak Çarşamba günü Anıtkabir’i ve 1. Meclis’i ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Erol BULUT ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN’ın açılış konuşmalarını yaptığı Resim ve Şiir Yarışması ödül töreni ve sergi açılış törenine, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Muhasip Üyesi Mehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Hüseyin ÖZDEMİR, Serhat VAYISOĞLU, Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Sedat GÜNGÖR, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM, Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Ali ÖZGEHAN, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Adnan GÜLTEK, Türkiye Ziraat Odaları Birliği temsilcisi Levent GENÇ, Ziraat Bankası temsilcisi Abdi Bahadır TURGUT, Öğr. Gör. Ceylan TÜRKŞEN, İl Birlik Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sorumlu Müdürleri katılım sağladı.

Resim ve şiir yarışmasında, 7-9 yaş ve 10-12 yaş olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenen kategorilerde, birincilere tablet, saat ve 1.500 TL hediye çeki ikincilere tablet, saat ve 1.000 TL hediye çeki üçüncülere tablet, saat ve 750 TL hediye çeki, mansiyon ödülü kazananlara saat ve 500 TL hediye çeki, katılım sağlayan yarışmacılara ise saat hediye edildi. Ödül töreninin ardından dereceye giren ve mansiyon ödülü alan resim ve şiirlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan geleceğin üreticileri tüm çocuklarımıza ailelerine ve destek sağlayan il birliklerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

RESİM KATEGORİSİNDE DERECEYE GİRENLER
  10 – 12 YAŞ 7 – 9 YAŞ
BİRİNCİ CEYDA ARSLAN/ÇANAKKALE NİSANUR AYDAR/BALIKESİR
İKİNCİ ÜMİT POYRAZ/BALIKESİR NİYAZİ CEYHUN İLHAN/BURDUR
ÜÇÜNCÜ ELA AYVERDİ/BALIKESİR EGE YALAZI/BALIKESİR
MANSİYON EMRE BULUT/BALIKESİR GİZEM EŞME/BALIKESİR
MANSİYON EMİRHAN ÇELİK/BURDUR ESLEM BAŞARAN/BALIKESİR
MANSİYON MEHMET HASAN EFE/BALIKESİR SÜLEYMAN BULDU/BURDUR
 

ŞİİR KATEGORİSİNDE DERECEYE GİRENLER

  10 – 12 YAŞ 7 – 9 YAŞ
BİRİNCİ YAĞMUR IŞILAK/KAYSERİ CENGİZHAN AKÇAKAYA/KAYSERİ
İKİNCİ AYŞENAZ ÇİFTÇİ/UŞAK AYŞE BERRAK ÖZCAN/BALIKESİR
ÜÇÜNCÜ ZÜBEYDE KALE/KAYSERİ MELİKE TAŞKAN/BALIKESİR
MANSİYON HİRANUR BİŞİRİK/KAYSERİ ALİ SIDKI CABA/AMASYA
MANSİYON EMİR ÖZ/BURDUR HİLAL TEKERLEK/KAYSERİ
MANSİYON MEHMET ÖZYÜREK/BURDUR TUĞBA ANDIÇ/KAYSERİ

 

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market