TOKAT’TA 2. BUZAĞI YARIŞMASI DÜZENLENDİ

DSC_0014

Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen olan “2. Buzağı Yarışması” 23 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

Yarışmaya Tokat Vali Vekili, Tokat Belediye Başkanı Vekili, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim ÖZCAN, Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Ali YAVAŞ, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Yönetim Kurulu Üyesi Yunus GÜZEL, Denetleme Kurulu Üyesi Yaşar KAHYA, Merkez Birliği Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU, Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN ve Aksaray, Amasya, Çorum, Kastamonu ve Sivas DSYB Yönetim Kurulu Başkanları ile üyeler katılım sağladılar.

Açılış konuşmalarını GTHB Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim ÖZCAN, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tokat DSYB Yönetim Kurulu Başkanı İlhan KÖTEN’in yaptığı yarışmada, halk oyunları gösterisinden sonra Siyah Alaca, Esmer ve Simental ırk kategorilerinde yarışan buzağılar sergilendi.

Jüri üyeliğini Tokat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ nden Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisinin yaptığı yarışmada, yarışmayı kazanan buzağıların sahiplerine ödülleri verildi.

DERECEYE GİREN BUZAĞILAR:

IRKI: HOLSTEİN-SİYAH ALACA
DERECESİ  İLÇE SAHİBİNİN ADI, SOYADI BUZAĞININ ADI
1. KORULU/NİKSAR TURAN GELBAL ELİK
2. MERKEZ/TURHAL ABDULLAH AY GARİP
3. KALAYCIK/TURHAL HÜSAMETTİN ÇATAK SELEN

 

IRKI: SİMENTAL 
DERECESİ İLÇE SAHİBİNİN ADI, SOYADI BUZAĞININ ADI
1. MAHMUDİYE/NİKSAR CELAL ÖZTÜRK CEMİL
2. TAŞLIÇİFTLİK/MERKEZ HAKAN AY BONCUK
3. KAT/TURHAL ÖMER ASAR KAAN

 

IRKI: MONTOFON 
DERECESİ İLÇE SAHİBİNİN ADI, SOYADI BUZAĞININ ADI
1. MAHMUDİYE/NİKSAR OĞUZ DOĞAN AYŞE
2. MAHMUDİYE/NİKSAR MURAT DEMİR POLAT
3. MAHMUDİYE/NİKAR İSMAİL ÖZTÜRK PAPATYA

DSC_1675

DSC_1554

DSC_1688

 DSC_0051

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market