TIRNAK BAKIMI VE KESİMİ KURSLARI BAŞLADI

İl Birlikleri sorumlu personellerinin mesleki yeterliliklerinin arttırılması için düzenlenen, Tırnak Bakımı ve Kesim Kursunun ilki 23-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Edip YILDIZ, Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU’nun açılış konuşmasını gerçekleştirdiği kursa, Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN, Merkez Birliği Personellerinden Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ ve Bülent TOKLU, Adana, Balıkesir, Kahramanmaraş, Iğdır, Konya, Tokat ve Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden görevli personeller katıldı.

Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN tarafından sığırlarda “Ayak-Bacak Özellikleri ve Genetiği” konulu sunum yapılmasının ardından kurs süresi boyunca Gazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR, ayak hastalıkları, nedenleri, insidansı, tedavi ve koruma yöntemleri, tırnak kesimi ve pansumanı konularında eğitim verdi. Eğitimin ikinci günü ise ve çiftlikte tırnak kesimi uygulaması yapıldı. Verimli bir şekilde sonuçlanan kursun ikincisi Kasım ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

IMG-20151023-WA0012

IMG-20151023-WA0006 IMG-20151023-WA0011 IMG-20151023-WA0013

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market