Tırnak Bakım Kursunun Üçüncüsü Muğla’ da Düzenlendi

İl Birlikleri teknik personellerinin mesleki yeterliliklerinin artırılması amacıyla Konya ve Balıkesir’de düzenlenen Tırnak Bakım Kurslarının üçüncüsü 18 – 20 Aralık 2015 tarihleri arasında Muğla ilinde gerçekleştirildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen kursa Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Başkan Yardımcısı İlhan KÖTEN, Yönetim Kurulu Üyeleri Nurhan DAYAN ve Ahmet YILMAZ, Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU’nun yanı sıra Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürlüğü Personellerinin ve Amasya, Kayseri, Kırşehir, İzmir, Nevşehir, Mersin, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden tırnak kesimi konusunda görevli personeller katıldı.

Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Cemalettin ÖZDEN ve Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU’nun açılış konuşmalarının ardından Muğla DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ALDEMİR, Muğla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Hüseyin KIŞLA, Bodrum İlçe Müdürü Muammer BEKTAŞ ve Milas İlçe Müdürü Eşref ARSLAN’a günün anısına plaket takdim edildi.

Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN tarafından sığırlarda “Ayak-Bacak Özellikleri ve Genetiği” konulu sunum yapılmasının ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR tarafından ise ayak hastalıkları, nedenleri, insidansı, tedavi ve koruma yöntemleri, tırnak kesimi ve pansumanı konularında sunum gerçekleştirdi. Eğitimin ikinci ve üçüncü günü ise Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR yönetiminde tırnak kesimi ve bakımı konularında uygulamalı eğitim verildi.

IMG_7129

IMG_7070

IMG_7162

IMG_7118

IMG_7389

IMG_7195

 

IMG_7281 IMG_7354

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market