Suni Tohumlama İle Hayvan Irklarının Geliştirilmesi Projesi Tanıtıldı

Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Adıyaman İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, GAP İdaresi Başkanlığı ile İl Özel İdaresinin finansal olarak desteklediği Suni Tohumlama ile Hayvan Irklarının Geliştirilmesi Projesi’nin tanıtımı 13 Nisan 2017 tarihinde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Adıyaman Valisi Abdullah ERİN, Adıyaman Milletvekilleri Halil İbrahim FIRAT, Salih FIRAT, Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil ALAN, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyesi Edip YILDIZ’ın yanı sıra Ziraat Odaları, STK temsilcileri ve yetiştiriciler katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşma yapan Adıyaman Valisi Abdullah ERİN “Adıyaman küçük dokunuşlar ve küçük katkılarla çok büyük gelişmelerin ilerlemelerin sağlandığı bölgelerden bir tanesidir. Adıyaman’da 3 tane sayılabilecek sektör var. Kümelenmenin sağlanabileceği ve desteklenmesi halinde diğer sektörlerin peşinden sürükleyebileceği nitelikte değerlendirebileceğimiz iki bilemediniz üç sektörümüz var.  Bunlardan bir tanesi hayvancılıktır. Büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğumuzu her vesile ile söylüyoruz dile getiriyoruz. Ama turizm de en az faydalanan illerimizden bir tanesi olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Tekstil sektörü geçmişte çok büyük gelişmeler kaydetmiş ama 2011’den sonra da duraksamaya giden durağanlaşan bir sektörümüz var. Bütün bu sektörlerden olağanın dışında bir hareket tarzına ihtiyacımız var. Bizler bu tanıtımını yapacağımız projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market