Sivas’da Buzağı Güzellik Yarışması Düzenlendi

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sivas İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında, Buzağı Güzellik Yarışması Merkeze bağlı Tepeönü köyünde gerçekleşti.

Güzellik Yarışmasına, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Muhasip Üyesi Mehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı SELVİ, Serhat VAYISOĞLU ve Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT, Sivas Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Kadir ÇÖNGER, Sivas Valisi Salih AYHAN, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit YILDIZ, Sivas Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN ve çok sayıda çiftçi katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasında Sivas Valisi Ayhan; “Sivas’ımızın bütün topraklarının ekilmesini istiyoruz, bütün coğrafyamızın hayat bulmasını istiyoruz. Hiçbir ekili olmayan alanımız kalmasın. Buralarda bereket olsun” dedi. Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösteri sergiledi. Gösterinin ardından Merkez Birliği Muhasip Üyesi Mehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı SELVİ ve Serhat VAYISOĞLU ile protokol üyeleri tarafından Simental ırkı buzağı kategorisinde ve Montofon ırkı buzağı kategorisinde dereceye giren buzağı yetiştiricilerine ödülleri verildi. Günün anısına Muhasip Üye Mehmet ALDEMİR, Sayın AYHAN’a, Yönetim Kurulu Üyesi Hacı SELVİ, Sayın YILDIZ’a, Yönetim Kurulu Üyesi Serhat VAYISOĞLU Sayın ÇÖNGER’e plaket takdim etti.

Yarışmada Nazlı isimli buzağısı 1’inci gelen Halil SÖYLER, ödülü kazandığından dolayı mutlu olduğunu söylerken, yarışmada 2’nci olan Jesica isimli buzağının yetiştiricisi ise bir daha ki yarışmada birinciliği hedeflediğini ifade etti.

Emeği geçen tüm yetkililere ve yetiştiricilere teşekkür ederiz.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market