Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Kursu Manisa’da Gerçekleştirildi

Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birlikleri personellerinin mesleki yeterliliklerinin arttırılması amacıyla düzenlenen, “Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Bakımı Kursu” 08-10 Mart 2018 tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Denetleme Kurulu Üyesi ve Manisa DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ahmet KIRLIOĞLU ve Manisa İl Müdür Yardımcısı Melikşah TAŞKIN’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği kursa, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ali GÖK, Merkez Birliği personellerinden Bülent TOKLU ve Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ, Menemen Sperma Üretim Merkezinden Veteriner Hekim Mehmet ÇANGA, Bolu, Çanakkale, Isparta, İzmir, Kütahya ve Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden görevli personeller katılım sağladı.

Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR ayak hastalıkları, nedenleri, insidansı, tedavi ve koruma yöntemleri, tırnak kesimi ve pansumanı konularında eğitim verdi. Eğitim kapsamında çiftlikte sığırlara tırnak kesimi uygulaması yapıldı. Yoğun talep gören “Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Bakımı Kursu”nun önümüzdeki dönemde başka bölgelerde de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market