Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Kursu Çorum’da Gerçekleştirildi

Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birliklerinde görev yapan personellerin mesleki yeterliliklerinin arttırılması amacıyla düzenlenen, Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Kursunun 2019 yılı için ikincisi 15-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Çorum’da gerçekleştirildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nden Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT ve Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ, Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz KAYA ve Yönetim Kurulu üyeleri, Amasya, Bolu, Erzincan, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden görevli personeller, Çorum Veteriner Hekimler Odası Başkanı Arif AKAR ve Oda Yönetim Kurulu, Oda üyesi Veteriner Hekimler ve üye yetiştiriciler katılım sağladı.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nden Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ “Ayak-Bacak Özellikleri Genetik ve Çevre İle İlişkisi” konusunda ve Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR “Ayak Hastalıkları, Nedenleri, İnsidansı, Tedavi ve Koruma Yöntemleri, Tırnak Kesimi ve Pansumanı” konularında eğitim verdi. Eğitimin ikinci günü tırnak problemi olan canlı hayvanlar üzerinde tırnak kesimi uygulaması yapıldı.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market