Serbest Veteriner Hekimlerine Yönelik Eğitim Toplantısı Balıkesir’de Gerçekleştirildi

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Veteriner Hekimler Odası tarafından müşterek olarak 04 Şubat 2016 tarihinde Balıkesir İli’nde faaliyet gösteren özel veteriner hekimlere yönelik, kliniklerin uyması gereken hususlar, amaçlı çiftleştirme, boğa kataloğu okuma, Döl Kontrolü Projesi, GENTÜRK sperması ile tablet ve cep telefonu üzerinden suni tohumlama kayıtlarının girilmesi için geliştirilen Mobil Tohumlama projesi konularında bir toplantı gerçekleştirildi.

Suni tohumlama konusunda faaliyet gösteren yaklaşık iki yüz adet Özel Veteriner Hekimin ve Birlik personellerinin katıldığı eğitim toplantısının açılışını Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sayın Mustafa YETKİN, Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Cemalettin ÖZDEN ve Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Zekeriya ERDURMUŞ yaptılar.

Toplantı çerçevesinde özel veteriner kliniklerinin ilaç bulundurma ve aşı konularında uymaları gereken mevzuat hakkında İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünden Veteriner Hekim Berrin ERKEK tarafından bir sunu yapıldı. Daha sonra Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN tarafından amaçlı çiftleştirme, farklı ülkelerin katalogları üzerinden bilgilerin okunması, Döl Kontrolü Projesi konularında bir eğitim sunusu gerçekleştirildi. Bu sunuyu müteakip, Menemen Suni Tohumlama Laboratuvarı Sorumlu Veteriner Hekimi Serdar KARAGÖZ tarafından Döl Kontrolü Projesi kapsamında GENTÜRK marka boğa spermasının üretimi ve kalitesi konusunda bir sunum yapıldı. Son olarak Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürlüğünden Yazılım Uzmanı Sencer GÜLTUNA tarafından cep telefonu ve tablet üzerinden suni tohumlama kayıt sistemi konusunda bir tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

Toplantının son bölümünde Özel Veteriner Hekimlerinin, gerçekleştirilen sunumlar hakkındaki soruları cevaplandırılarak genel bir değerlendirme yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantının ardından Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen yemekte tüm katılımcılar bir araya geldi.

Döl Kontrolü Projesi ve GENTÜRK boğa spermasına vermiş oldukları destekten dolayı, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne, Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı’na, toplantıya katılan Özel Veteriner Hekimlere ve Birlik personellerine teşekkür ederiz.

DSC_0264

DSC_0270

DSC_0336

????????????????????????????????????

DSC_0328

DSC_0308

 

 

 

 

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market