Merkez Birliği Heyeti Sayın Faruk ÇELİK’i Ziyaret Etti

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulundan oluşan Heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk ÇELİK’i 19 Ocak 2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında büyükbaş ırk ıslahı, Damızlık Sığır Yetiştirici Birliklerinin faaliyetleri ve geleceği hakkında görüşler bildirilmesinin yanı sıra, damızlık düve yetiştiriciliği yapan büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık gebe düvelerin yurt içinden karşılanması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, sermayenin ülke içerisinde kalmasının sağlanması kapsamında sivil toplum örgütlenmesinin öneminden bahsedildi.

Genel Başkan Cemalettin ÖZDEN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan KÖTEN, Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus GÜZEL, Nurhan DAYAN, Edip YILDIZ, Ahmet YILMAZ ve Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU katıldığı toplantıda Sayın Bakana saf ırk damızlık hayvanların kalite ve miktarının güvence altına alınması kapsamında uygun ırk ile suni tohumlama yapılması uygulamasının değerlendirilmesi ve Soy Kütüğü hizmet bedellerinin Birliklere gönderilmesi gerektiği gibi talepler iletildi.

 

 

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market