MERKEZ BİRLİĞİ HEYETİ PROJE ÇALIŞMALARI İÇİN KIRGIZİSTAN’DA

Kırgızistan’da hayvan kayıt sistemi ve hayvan sağlığı laboratuvar altyapısının oluşturulması amacıyla hazırlık süreci devam eden proje ve diğer teknik konularda görüşmelerde bulunmak üzere 10 -14 Mart 2015 tarihlerinde Merkez Birliği heyeti tarafından Kırgızistan’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Çalışma Ziyaretine, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünden sayın Dr. Nahit YAZICIOĞLU, Proje danışmanı Sayın Abbas ASLAN, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İlhan KÖTEN, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Ahmet YILMAZ ve Sayın Nurhan DAYAN, Genel Sekreter Sayın Dr. Hüseyin VELİOĞLU ve Teknik İşler Müdürü Dr. Onur ŞAHİN katıldılar.

Ziyaret çerçevesinde, Kırgızistan Cumhuriyeti Tarım ve Arazi Islahı Bakanı Sayın Talay Beck Haydar Aliyev ile yapılan görüşmede hayvan kayıt sistemi ve hayvan sağlığı laboratuvar alt yapısının oluşturulmasının yanı sıra hayvan ıslahı ve sperma temini konuları ele alındı.  Ayrıca heyet, Tarım Bakan Yardımcısı, Hayvan Islahı Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ile görüşmelerde bulundu.

Çalışma ziyaret programı kapsamında Merkez Birliği heyeti, Bişkek’te faaliyet gösteren Atalık firmasına ait büyükbaş hayvancılık tesisinde incelemelerde bulundu. Verimli geçen çalışma ziyaretini tamamlayan heyet 14 Mart 2015 tarihinde Türkiye’ye döndü.

DSC00037

DSC00051

DSC00043

DSC00078

DSC00092

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market