Merkez Birliği Antalya Fuarında

Bu yıl dördüncüsü 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Animall Antalya Uluslararası Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı Tarım ve Hayvancılık Sektöründen yerli ve yabancı firmaların katılımı ile Expo Center’da düzenlendi.

Yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda kurulmuş olan fuarda, hayvan sağlığı ve sperma, hayvan besleme ve sulama sistemleri, süt ve besi hayvancılığı entegreleri, hayvan barınak sistemleri, kanatlı hayvancılık ve teknolojileri, yem, balıkçılık, arıcılık ve evcil hayvanlar, güneş ve biyogaz enerji sistemleri ile su ürünleri sektörlerinden firma ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin stantları yer aldı.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ait stantta, Merkez Birliği’nin ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla katılımcılara broşür, dergi ve tanıtım filmlerinin sergilenmesinin yanı sıra tüketim açısından farkındalık yaratmak için süt ve ayran dağıtılarak süt ve süt mamüllerinin önemi vurgulandı.

Dört gün süren fuar süresince Merkez Birliği standını TDSYMB Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan DAYAN, Ahmet YILMAZ, Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK ve Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılan İl Birliği Yönetim Kurulu Başkanları, Sorumlu Müdürleri ve sektör paydaşlarımızın kıymetli yetkilileri ziyaret etti.

Fuar kapsamında gerçekleştirilen koyun, keçi ve köpek yarışmalarının ardından Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Armağan HAYIRLI “Düve Yetiştirme” ve Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR “Sığırlarda Ayak Hastalıkları” ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

DSC_0105

DSC_0114

IMG_6787

IMG_6768

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market