Manisa’da Eğitim Toplantısı Gerçekleştirildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 2018 yılını “Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele ve Buzağı Kayıplarının Önlenmesi Yılı” olarak ilan etmesinin ardından buzağı kayıplarının önlenmesine yönelik eğitim ve çalışmalar hız kazandı.

Bu kapsamda Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Manisa Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin işbirliğinde “Buzağı Kayıplarının Azaltılması, Süt Sığırcılığında Üreme Yönetimi, Ulusal Döl Kontrolü Projesi ve Yerli Sperma Kullanımı ve Mobil Tohumlama konulu eğitim toplantısı 7 Mayıs 2018 tarihinde düzenlendi.

Salihli Ziraat Odasında gerçekleşen eğitim toplantısına Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail KAYA, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali GÖK, Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali DEMİR, Gölmarmara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin AYKUŞ, Manisa Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bilal BİRLİK, Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati AKTÜRK, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Denetleme Kurulu Üyesi ve Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet KIRLIOĞLU, Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Onur ŞAHİN, Ziraat Mühendisi Onur YİĞİT, Yazılım Mühendisi Sencer GÜLTUNA, Menemen Suni Tohumlama Laboratuar Sorumlusu Veteriner Hekim Burak Murat KURT ve Veteriner Hekim Mehmet ÇANGA kliniklerde ve çiftliklerde çalışan Veteriner Hekimler ile İl/İlçe Müdürlüklerinde görevli Veteriner Hekimler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından, Dr. Mehmet ÖZDEN “Buzağı Kayıplarının Azaltılması”, Doç. Dr. Süleyman BACINOĞLU “Süt Sığırcılığında Üreme Yönetimi”, Dr. Onur ŞAHİN “Ulusal Alanda Döl Kontrolü Projesi ve Yerli Sperma Kullanımı” ve Sencer GÜLTUNA “Mobil Tohumlama” konusunda sunumunu gerçekleştirdi. Sunumların sonrasında eğitim toplantısı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market