KKTC Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı Merkez Birliği’ni Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yetiştirilmekte olan sığırların ıslah edilmesine yönelik olarak başlatılan, soykütüğü kayıt sisteminin oluşturulması, döl kontrolü projesinin yürütülmesi ile mesleki eğitim çalışmalarının yapılması amacıyla 13.01.2011 tarihinde imzalanan protokol kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı Heyeti 6 Mart 2015 tarihinde Merkez Birliği’ni ziyaret etti.

Gerçekleştirilen toplantıda Kıbrıs Türk Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ndeki soykütüğü kayıt sisteminin yürütülmesi için var olan veri tabanının altyapısının güncellenmesi, Birlik personellerinin mesleki ve uygulama eğitim çalışmalarının yapılması konuları görüşüldü.

Merkez Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin VELİOĞLU’ nun ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ÖZDEN, KKTC Genel Tarım Sigortaları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet POLİLİ, KKTC Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’ndan Uzman İpek KIZILDUMAN, Uzman Mehmet ERALASUN ve Bilişim Uzmanı ÇULLUOĞLU katıldı.

DSC_1071

DSC_1078DSC_1083

 

 

DSC_1079

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market