İslam İşbirliği Teşkilatı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ankara Anadolu Otelinde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerdeki küçük ölçekli çiftçiler ve aile çiftçileri tarımsal üretici örgütlerin çok amaçlı işbirliği platformunun kurulması amacıyla 16-17 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan çalıştayın açılış konuşmalarında küçük ölçekli işletmeler arasındaki işbirliğinin artırılmasının gerekliliği üzerinde durulmuştur.

Çoğunlukla Afrika ve Arap Yarımadasının temsilcilerinin, katıldığı çalıştayda İSEDAK başkanı Fatih KAYA, Tarım Kredi Genel Müdürü İrfan GÜVENDİ, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel KÜSEK, Panko Birlik Genel Başkanı İrfan TAŞPINAR’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından katılımcılar Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği başta olmak üzere, Atatürk Orman Çiftliği, Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsülleri Ofisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kurmuş olduğu standları ziyaret etme ve yetkililerle görüşme fırsatı bulmuştur.

Çalıştayın ikinci oturumunda ise Dr. Melik AYTAÇ’ın sunumunda, İslam ülkeleri arasında işbirliği ve örgütlenmenin hızlandırılması için hazırlanması gereken ve İslam İşbirliği Teşkilatı’na daha önce proje olarak sunulan ortak bir veritabanı oluşturma projesi ile ilgili detaylı bilgiler verilmiştir. Sunumdan sonra katılımcıların veritabanı ile ilgili soruların yanıtlanmıştır.

IMG_6317

IMG_6259

 

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market