Yönetim ve Denetim Kurulu Proje Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Merkez Birliği ve üye İl Birliklerinin mevcut durumu ve sorunlarının yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Merkez Birliği ortaklığında yürütülmekte olan Soy Kütüğü ve Döl Kontrolü Proje faaliyetlerinin değerlendirilmesi, yeni dönemde Bakanlıkla müşterek olarak yürütülecek Sığırlarda Genomik Seleksiyon Projesi ve et ıslah programının hayata geçirilmesi için çalışmaların planlanması maksadıyla Genel Başkanımız Sayın Kamil ÖZCAN başkanlığında yeni göreve başlayan Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri toplantı gerçekleştirdi.

 

Islah ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Bekir ANKARALI, Merkez Birliği teknik danışmanı Prof. Dr. Numan AKMAN, Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU’nun yanı sıra Teknik ve Sağlık personellerinin hazır bulunduğu toplantıda, Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN tarafından mevcut durum ve eylem planı konusunda bir sunum gerçekleştirildi.

Mevcut durum, sorunlar ve gelecek dönemdeki proje çalışmalarının ele alındığı toplantıda ayrıca Birlik personelleri ve yetiştiricilere yönelik olarak gerçekleştirilecek eğitim projeleri de ele alındı. Verimli geçen toplantının Birlikleri başta olmak üzere ülke hayvancılığına hayırlı olmasını dileriz.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız