TOPRAK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

02

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 67 yıl sonra ilk kez geçtiğimiz yıl kutlanan Toprak Bayramı bu sene de 11 – 17 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen "Toprak Bayramı Haftası" kutlamaları kapsamında 16 Haziran Salı günü Bakanlık kampüsünde gerçekleştirildi.

Birçok sivil toplum örgütünün yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden katılımcıların kurmuş olduğu stantlarda sergilenen tarımsal ürünlerin yer aldığı  Bayram halk oyunları ve çeşitli eğlenceler eşliğinde kutlandı.

Kutlamaya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. M. Mehdi EKER ve birçok bürokratın yanı sıra, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Yönetim Kurulu Üyeleri Edip YILDIZ, Nurhan DAYAN, Ahmet YILMAZ, Yunus GÜZEL, Denetleme Kurulu Üyeleri Yaşar KAHYA ve Lütfi DANAHALİLOĞLU katıldılar. Ayrıca Adana, Ankara, Çorum, Bursa, Kahramanmaraş, Konya ve Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birliklerinin açtıkları stantlarda ziyaretçiler, ikram edilen yöresel lezzetleri tatma imkanı buldular.

IMG_1124IMG_1106IMG_1084IMG_1081 IMG_1047

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız