Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Kursu Aydın DSYB’de Yapıldı

Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birliklerinde görev yapan personellerin mesleki yeterliliklerinin arttırılması amacıyla 2019 yılında birincisi düzenlenen, Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Kursunu 17-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Aydın’da gerçekleştirildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Denetleme Kurulu Üyesi ve Aydın DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sedat GÜNGÖR’ün açılış konuşmasını gerçekleştirdiği kursa, Merkez Birliği personellerinden Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ ve Bülent TOKLU, Menemen Sperma Üretim Merkezinden Veteriner Hekim Mehmet ÇANGA, Afyonkarahisar,  Burdur, Edirne, Muğla, Tekirdağ ve Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden görevli personeller katıldı.

Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Prof. Dr. Bahtiyar BAKIR ayak hastalıkları, nedenleri, insidansı, tedavi ve koruma yöntemleri, tırnak kesimi ve pansumanı konularında eğitim verdi. Ziraat Mühendisi Serhat GÜNDÜZ Ayak-Bacak Özellikleri ve Etkileyen Faktörler konusunda sunum gerçekleştirdi. Eğitimin ikinci günü tırnak problemi olan canlı hayvanlar üzerinde tırnak kesimi uygulaması yapıldı. Verimli bir şekilde sonuçlanan kursun ikincisinin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız