Şanlıurfa Tarım Fuarı Gerçekleştirildi

Şanlıurfa 4. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 13 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında Sayın Bakan Faruk ÇELİK’in katıldığı törenle açıldı. Törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim TUNA, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut KAÇAR, Mehmet Ali CEVHERİ, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Genel Başkan Yardımcısı İlhan KÖTEN, Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus GÜZEL ve Edip YILDIZ katıldı.

Açılışta konuşan Bakan ÇELİK, Toplam 105 firmanın katılım gösterdiği fuarda konuşan Bakan Faruk ÇELİK, Gıda OSB’nin kurulması aşamasında son aşamaya geldiklerini belirterek, Urfa’nın marka ürün merkezi olacağını söyledi ve Urfa tarımına verdiğimiz desteğin ispatı için Tarım kredi, Ziraat Bankası ve TARSİM Bölge Müdürlükleri’nin Urfa`da açılışını yaptık” dedi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise, fuarlar alış-verişin taraflarını bir araya getirme yönüyle çok büyük önem arz ettiğini vurgulayarak, “Ancak tarım fuarlarında tarafların bir araya getirilmesi daha da önemlidir. Üretici, tüketici, pazar ve son teknoloji tarım fuarlarında bir araya gelir ki biz ürettiğimiz ürünleri bütün dünyaya ancak bu şekilde pazarlayabiliriz. İl Müdürlüğümüz, ilçe müdürlüklerimiz; mühendislerimizle ve veteriner hekimlerimizle, teknik elemanlarımızla 24 saat üreticimizin hizmetindedir. Bakanlığımızca geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa ilimizden başlatılan Tarımsal Eğitim Seferberliğinin tarım alanında büyük bir atılım gerçekleştireceğine sonsuz bir inancım var. Hem benim, hem de İl Müdürlüğümüzün bu konudaki çalışmalarının yine güzel ülkemizde model olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek fuar açıldı. Bakan ÇELİK ve beraberindekileri, fuarda yer alan firma stantlarını ziyaret ederek, katılımcı firma yetkilileri ile sohbet etti.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız