Özbekistan Heyeti Merkez Birliğini Ziyaret Etti

Özbekistan Devlet Veterinerlik ve Hayvancılık Geliştirme Komitesi Başkanı Bakhromjon NORKOBILOV, Özbekistan Halk Bank Genel Müdürü Murodilla ESHMATOV’un yer aldığı heyet ve beraberinde Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Erol BULUT, Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Bayram SERTKAYA 6 Ağustos 2019 tarihinde Merkez Birliğini ziyaret etti.

 

Ziyaret çerçevesinde Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN’ın açılış konuşmasından sonra Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU heyete Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kuruluşu ve tarihçesi ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ardından genel teknik konular ve Türkiye’de yapılan ırk ıslahı çalışmaları, yetiştirici birliklerinin kurulması ve örgütlenmesi, soy kütüğü kayıt sistemi ve hali hazırda yürütülmekte olan projeler konusunda bilgiler verildi.

Özbekistan ile Merkez Birliği arasında, büyükbaş hayvancılık ile ilgili yeni projeler ve kayıt sistemi kurulması hususlarında iş birliği konuları görüşüldü. Merkez Birliği özel şeref defterine düşüncelerini yazan Sayın Başkan’a günün anısına plaket takdim edildi.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız