Orta Asya ve Kafkas Ülkelerinden Oluşan Heyet Merkez Birliğini Ziyaret Etti

Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın organize etmiş olduğu Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı kapsamında Özbekistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan ve Tacikistan Ülke yetkililerinden oluşan hayvancılık heyeti, 23 Temmuz 2019 tarihinde Merkez Birliğini ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN’ın açılış konuşmasından sonra Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU heyete Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kuruluşu ve tarihçesi ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ardından genel teknik konular ve Türkiye’de yapılan ırk ıslahı çalışmaları, yetiştirici birliklerinin kurulması ve örgütlenmesi, soy kütüğü kayıt sistemi ve hali hazırda yürütülmekte olan projeler konusunda bilgiler verildi.

Ziyaret eden Ülkeler ile Merkez Birliği arasında, büyükbaş hayvancılık ile ilgili yeni projeler ve kayıt sistemi kurulması hususlarında iş birliği konuları görüşüldü. Günün anısına her Ülkenin yetkilisine plaket takdim edildi.

 

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız