Merkez Birliğinde Süt Piyasası Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Süt üretiminin artması ile birlikte süt piyasasında yaşanan sorunların değerlendirilmesi maksadıyla süt toplama faaliyeti yapan ve pazarlanması ile ilgili sıkıntı yaşayan İl Birlik başkanlarının katılımıyla Merkez Birliğinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürü Sayın Zekeriyya ERDURMUŞ Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Sayın  Erol BULUT ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Kamil ÖZCAN’ın  hazır bulunduğu toplantıya, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hacı SELVİ, Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Sedat GÜNGÖR’ün yanı sıra çiğ süt toplama ve pazarlamada sıkıntı yaşayan Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Sivas, Amasya, Konya ve Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanları katıldı.

Süt üretiminin artmasına bağlı olarak süt satışı ve çiğ süt fiyatlarında yaşanan sorunlar ele alındı. Toplantı sonucunda, süt konusunda 2018 yılında yaşanan sıkıntıların tekrar yaşanmaması için gereken önlemlerin Bakanlıkça zamanında alınması gerektiği değerlendirildi. Toplantıya iştirak ederek katkı sağlayan Hayvancılık Genel Müdürü Sayın Zekeriyya ERDURMUŞ, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Sayın  Erol BULUT’a ve İllerden iştirak eden değerli Birlik Başkanlarımıza teşekkür ederiz.

 

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız