Merkez Birliği Uluslararası Tarım Sigortaları Sempozyumuna Katıldı

Ulusal ve uluslararası Devlet, Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya geldiği TARSİM Uluslararası Tarım Sigortaları Sempozyumu (IAIS) 2 – 3 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Tarım Sigortaları Havuzu’nun (TARİSM) 10. yılı dolayısıyla düzenlenen Uluslararası Tarım Sigortaları Sempozyumu’nun açılışı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Faruk Çelik, Başbakanlık Hazine Müsteşar Yardımcısı Sn. Dr. Ahmet Genç, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sn. Şemsi Bayraktar, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Sn. Ramazan Ülger, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Başkanı Sn. İsmail Kemaloğlu ve Genel Müdürü Sn. Yusuf Cemil Satoğlu’nun yaptığı açılış konuşmaları ile gerçekleşti.

Konuşmasında TARSİM`in çiftçinin, üreticinin kara gün dostu olduğunu belirten Sn. Faruk Çelik, "Çiftçimiz, nasıl Türkiye`nin sigortası ise TARSİM de çiftçimizin sigortası ve güvencesidir. Bireylerin yarınlara güvenle bakması için sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası ne kadar gerekli ve önemli ise gıda arz güvenliğinin sağlanması ve çiftçimizin refah düzeyinin artırılması için TARSİM de o kadar hayatidir" dedi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin de sponsor olduğu Sempozyum’da stantlı katılım sağlanarak, Merkez Birliği standını ziyarette bulunanlara Merkez Birliği’nin faaliyetleri, yürütmekte olduğu projeler ve çeşitli dokümanlar vasıtasıyla katılımcılar bilgilendirildi. Sempozyum etkinliği dahilinde, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Sn. Cemalettin Özden, Muhasip Üye Sn. Sırrı Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Ahmet Yılmaz, Yunus Güzel, Nurhan Dayan, Merkez Birliği Genel Sekreteri Sn. Dr. Hüseyin Velioğlu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sorumlusu Ayşe Sönmez ve Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Onur Yıldız katılımcı olarak yer aldı.

DSC_0132 DSC_0053 DSC_0808

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız