Merkez Birliği Heyeti Gürcistan’da Büyükbaş Hayvancılığıyla ilgili Görüşmelerde Bulundu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği temsilcilerinden oluşan heyet, Gürcistan Tarım Bakanlığı’nın daveti üzerine 19-22 Şubat 2017 tarihleri arasında Gürcistan’ın Tiflis şehrinde teknik incelemede bulunmuştur.

Gürcistan Tarım Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Nodar Kereselidze’nin başkanlığını yapmış olduğu toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı adına Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Harun SEÇKİN, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Resul DURMAZ, Hayvan ve Hayvansal Ürünler Sınır Kontrol Daire Başkanı E. Derya TAYFUN, AB Uzmanı Zafer Özgü TETİK, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği adına ise Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK, Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU ve Uzm. Veteriner Hekim Saadet OCAKLI katılım sağlanmıştır.

Gerçekleştirilen teknik inceleme kapsamında Bakan Yardımcısı Sayın Nodar Kereselidze, Ulusal Gıda Ajansı, Bölgesel Tarım Müdürlüğü,  Kafkas Genetik ve Tarım Bakanlığı Labaratuvar Müdürlüğü ile toplantı yapılmıştır.  Yapılan toplantılarda büyükbaş hayvancılığı, veteriner sağlık anlaşması ve gelecekte yapılabilecek ortak projeler hakkında görüşülmüş,  ülkemizden GenTürk boğa sperması, sperma boğası ihracatı ve iki ülke arasında eğitim protokolü yapılmasına ilişkin konular ele alınmıştır.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız