Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN Dünya Gıda Günü Etkinliğine Katıldı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin (TZOB) desteğiyle Bakanlıkta "Dünya Gıda Günü" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğini temsilen Genel Başkan Kamil ÖZCAN, Genel Sekreter Vekili Dr. Onur ŞAHİN katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA, burada yaptığı konuşmada, bu sene Dünya Gıda Günü temasının "Göçün geleceğini değiştirin, gıda güvenliğine ve kırsal kalkınmaya yatırım yapın" olduğunu söyledi. Bu kapsamda israfın tüm dünya için önemli bir konu olduğunu belirterek, "Allah`ın izniyle daha fazla sağlıklı gıda üretirsek ve israfı önlersek, açlıktan dolayı ölen insan nüfusunu azaltacağımıza inanıyorum." dedi.

FAO TürkiyeTemsilcisi ve Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü Yuriko SHOJI, TZOB Genel Başkanı Şemsi BAYRAKTAR ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA’nın açılış konuşmalarının ardından Dünya Gıda Günü kapsamında belirlenen tema çerçevesinde faaliyet gösteren başarılı çalışmaları yürüten kişi ve kuruluşlara ödülleri verildi. Törenin ardından etkinlik çerçevesinde kurulmuş olan standlar gezildi.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız