Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayına Katıldı

Polatlı’da düzenlenen “Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayı”na Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA, Ankara Valisi Ercan TOPACA, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent SELEK, Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent KORKMAZ ve DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ın katıldığı çalıştaya Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN, Denetleme Kurulu Üyesi M. Sedat GÜNGÖR ve Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU’da katılım sağladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, çalıştayda yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın ilçelerine yaptığı tarım ve hayvancılık desteklerini anlattı. Türkiye’de ilk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Daire Başkanlığı aracılığıyla vatandaşlara tarımsal destek sağlandığını belirterek, “Kırsal hizmetler olarak tüm ilçelere 54,5 milyon liralık destek sağladık” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Türkiye tarım ve hayvancılıkta ilerleyemediği takdirde, Türkiye ilerlemiş bir ülke olamaz.” sözüne dikkati çekerek şunları kaydetti:

“Bu bağlamda, biz toprağı suyla buluşturmak zorundayız. Toprağı suyla, çiftçiyi bilgiyle buluşturmadığımız takdirde Türkiye’nin gelişmesi mümkün değildir. Ekonomik olarak sulanabilir tarım arazilerinin sulamaya açılmasıyla ürün deseni ve tarımsal üretim kalitesi artacak. İthalatımız çok azalacak, ihracatımız müthiş bir şekilde artacak. İlerlemiş ülkeler arasında olmanın gurur ve sevincini yaşayacağız. Bunun sonucu olarak, çiftçilerin gelir seviyesi yükselecek ve kırsal kalkınma gelişmesiyle birlikte köyden kente göçün önlenmesine de katkı sağlanacaktır” dedi.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market