Genç Yetiştiriciler Ödüllerine Kavuştu

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ortaklığında, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlikleri üyelerinin çocukları ve torunlarına yönelik olarak 2009 yılından itibaren düzenlenen ve geleneksel hale gelen resim ve şiir yarışmasının dokuzuncusu bu yıl “Demokrasinin Teminatı Genç Yetiştiriciler” konu başlığı altında düzenlendi.

Ziraat Bankası desteğiyle gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri 31 Ocak 2017 Salı günü Mövenpick Otel’de düzenlenen tören ile teslim edildi. Ayrıca Türkiye’nin birçok ilinden yarışmaya katılan ve dereceye giren çocuklar ile aileleri tören öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet TAŞAN, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet AKAN ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN’in açılış konuşmalarını yaptığı Resim ve Şiir Yarışması ödül ve sergi açılış törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan DEMİROK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Teşkilatlanma Daire Başkanı M. Lokman RAMAZANOĞLU, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir ENGÜRÜLÜ, Tarımsal Desteklemeler Daire Başkanı Hayri YILMAZ, Tarsim Ankara Bölge Müdürü Murat KAYA, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat ÇELİK ve Genel Sekreteri Vedat KOÇ, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Müdürü Ali ÖZGEHAN, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı İlhan KÖTEN, Muhasip Üye Sırrı ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyeleri Edip YILDIZ, Ahmet YILMAZ, Yunus GÜZEL, Nurhan DAYAN, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ, Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil ALAN, Balıkesir DSYB Yönetim Kurulu Başkanı M. Kemal ÇAKIRCA, Burdur DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil ÖZCAN, Tekirdağ DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Ergin DURGUN, Bolu DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer BİLİCİ, Kocaeli DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Cemil GÜLFEN, Mersin DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Nuri DEMİRBAŞ ve Dünya Gazetesi yazarlarından Ali Ekber YILDIRIM katılım sağladı.

Resim ve şiir kategorisinde, 7-9 yaş ve 10-12 yaş olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenen yarışmada, birincilere diz üstü bilgisayar, tablet, üçüncülere DVD oynatıcı ile mansiyon ödülü kazananlara da çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi. Ödül töreninin ardından dereceye giren ve mansiyon ödülü alan resim ve şiirlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Yarışmanın düzenlenmesinde bize destek olan Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne, Ziraat Bankasına, Allflex Avrasya Hayvan Kimlik Sistemleri Şirketi’ne ve yarışmaya katılan geleceğin yetiştirici adayı olan tüm çocuklarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market