FAKIBABA, Adıyaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı sayın Ahmet Eşref FAKIBABA ve Başkanımız Kamil ÖZCAN Adıyaman İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt Toplama Merkezi ve İdari Bina açılışı törenine katılım sağladı.

Yeter Ki Bize Güvenin, Bize Destek Olun.

Törende konuşma yapan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) Genel Başkanı Kamil ÖZCAN “bizler başkan olmamızın yanında hatta öncelikle birer yetiştiriciyiz. Örneğin, kendim Burdur’un Yeşilova İlçesi Yarışlı köyünde yetiştiricilik yapmaktayım. Bu sebeple hayvancılıkla ilgili sorunları birebir yaşıyor, görüyor, tespit edebiliyoruz. Bizler üreticinin ta kendisiyiz. Birliklerimizin sorunlarını biliyoruz, üreticimizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları sayın Bakanımıza, çözüm önerilerimizle birlikte en kısa zamanda sunacağız.

Sayın Bakanım, yeter ki bize güvenin ve destek olun. Hayvancılığımızın aşılamayacak problemleri olmadığını düşünüyoruz. Bizler Türkiye yetiştiricileri olarak Ülkemiz için, geleceğimiz için üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Süt toplama tesisinin açılışı ve hayvan dağıtımı yapıldı

FAKIBABA, süt toplama tesisinin açılışı ve hayvan dağıtımı nedeniyle Adıyaman İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 20-25 gündür uğraştıkları konuların başında etin yer aldığını bildirdi.

FAKIBABA, şöyle devam etti:

“20-25 gündür et, et, et. Ama sadece ateşi söndürmeye çalışıyoruz. Acaba geçici olarak biz eti nasıl piyasada bollaştırabiliriz. Yoksa kalıcı olarak neler yapılacağını çok iyi anlattı arkadaşlarım. Yani acil eylem planı çerçevesinde hızlı şekilde hareket etmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Allah’ın izniyle bunu başaracağımıza inanıyoruz. Daha sonra asıl mesele geliyor, orta ve uzun vadeli çalışmalar. Orta ve uzun vadede bana göre sivil toplum örgütleri içerisinde en fazla irtibat içerisinde olacağımız şey damızlık birlikleri. Çünkü ana olmadan dana olmaz, dana olmadan et ve süt olmaz. Tabi buna bir de yemi eklememiz lazım. Sizlerin damızlığınız olacak, girdi maliyetleriniz ucuzlayacak. Yani kabaca anası olacak, anadan dana olacak, danadan et ve süt olacak milletin önüne sunacaksınız.”

Bölge insanının yürekli, başarılı, azimli ve çalışkan insanlar olduğunu belirten FAKIBABA, bölgede en kısa süre içerisinde hayvancılık çalıştayı yapılacağını ve sorunları giderebilmek için çalışmalar yapacaklarını aktardı.

Halk mutlu oldukça kendilerinin de mutlu olacağına işaret eden FAKIBABA, bu yüzden iyi şeyler başarabilmek için bölge insanının duasına ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

FAKIBABA, üreten insanlara hayran ve üreticilerin ellerini öpen bir kişi olduğunu vurgulayarak, ülkesini seven insanlar olarak canlarını feda etmeye hazır olduklarını ifade etti.

Parti ayrımı yapmaksızın insan odaklı çalışacaklarına dikkati çeken FAKIBABA, “Ben ayrımı terörde yapıyorum. Bu ülkeyi bölmek isteyen varsa önce FAKIBABA’yı vuracak, sonra bu ülkeyi bölmeye çalışacak. Her türlü terörün karşısında olan insanlara saygı duyuyoruz ve sevdalıyız. Hep beraber birlikte büyük bir ülke olacağız.” diye konuştu.

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market