ET VE SÜT ÜRÜN FİYATLARI PANELİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği tarafından organize edilen ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin destekleyici kuruluş olarak yer aldığı, “Et ve Süt Fiyatları Paneli” 16.05.2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.  Panele Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ni temsilen Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU katıldı.

Açılış konuşmasını Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi KİRAZ’ın yaptığı Panel’de son dönemde kırmızı et fiyatlarında yaşanan artışlar ve süt fiyatlarındaki mevcut durum, beyaz et üretim ve tüketiminde yaşanan gelişmelere ek olarak yem başta olmak üzere girdi maliyetlerinde meydana gelen artışlar farklı yönleri ile ele alındı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, öğretim üyesi Prof. Dr. Numan AKMAN’ın başkanlık ettiği Panel’e konuşmacı olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim ÖZCAN,  Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait KOCA, Ulusal Kırmızı Et Konseyi Genel Sekreteri Kerem DEMİREL, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü KARAKUŞ, Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Derneği Genel Sekreteri Dr. İsmail MERT katıldılar.

IMG-20150518-WA0005

 

 

 

IMG-20150516-WA0004

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market