Dap Eylem Planı Erzurum’da Gerçekleştirildi

Kalkınma Bakanlığı Koordinasyonunda, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Doğu Anadolu Projesi (DAP) Eylem Planı tanıtım toplantısı, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M.MEHDİ EKER ‘in katılımıyla 25 Nisan 2015 tarihinde ERZURUM‘da gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi Oditoryum Salonu’nda yapılan DAP Eylem Planı tanıtım toplantısına Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi EKER, Erzurum Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, bir önceki İçişleri Bakanı Efkan ALA, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, DAP Bölgesel Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, bölge illerin valileri, belediye başkanları ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ni temsilen, Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan DAYAN ve Ziraat Mühendisi Onur YİĞİT’ in yanı sıra DAP kapsamında bulunan Ağrı, Ardahan, Muş, Erzurum, Kars ve Bingöl DSYB Genel Başkanları katıldılar.

Bakan YILMAZ, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Eylem Planı’nın; başta tarım olmak üzere, turizm, ulaştırma, lojistik ve ticaret alanlarında önemli potansiyele sahip olan bölgede ekonomik büyümeye, istihdam artışına, sosyal gelişmeye ve vatandaşların refahına vesile olacağını belirterek, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Kars, Iğdır, Malatya, Muş, Tunceli, Van illerinin kalkınmasının hızlandırılması amacıyla kurulduğunu ve 46 personel ile faaliyet göstermekte olan idare bütçesinin 87,3 milyon TL olduğunu açıkladı.

dscn7530dscn7555

dscn7551

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market