BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA SPERMA, YUMURTA VE EMBRYO GEREKSİNİMLERİ HAKKINDA ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Büyükbaş hayvanlarda Sperma, Yumurta ve Embriyo Gereksinimleri” konulu çalıştay, TAIEX (Teknik Destek ve Bilgi Değişim Mekanizması AB Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü Kurumsal Yapılanma Birimi) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı HAYGEM (Hayvancılık Genel Müdürlüğü)  ortaklığında 09 – 10 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden Avrupa Birliği’ne üye ülkelere sperma, yumurta ve embriyoların ithalatı veya bunların Avrupa Birliği iç ticaretindeki sağlık koşullarının nasıl karşılandığı, sperma ve embriyo toplama merkezleri ile üretim ekipmanlarının onay koşullarının görüşüldüğü toplantıya HAYGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim ÖZCAN, Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Dr. Ali AYAR, yanı sıra Merkez Birliği’ni temsilen Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU ve Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN katılım sağladı.

Çalıştayda Islah ve Geliştirme Daire Başkanlığı çalışanlarından Veteriner Hekim Necla KALKAY, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı temsilcisi Flavio FORBOSCO, Slovenya Tarım ve Orman İşleri Odası temsilcisi Tjasa KOMPARA, Hırvatistan Tarım Bakanlığı temsilcisi Zaklin Acinger-ROGIC tarafından konuyla ilgili çeşitli sunumlar gerçekleştirildi.SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market