Avusturya Heyeti Merkez Birliği’ni Ziyaret Etti

DSC_0158

Avusturya Sığır Yetiştiricileri Federasyonu (ZAR) Başkanı ÖK. Rat Anton Wagner ve Genel Sekreteri Mag. Franz Sturmlecher’den oluşan heyet 17 Kasım 2014 tarihinde Merkez Birliği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Özden ve Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Velioğlu tarafından yapılan ev sahipliğinde, öncelikle Türkiye’nin ve Merkez Birliği’nin tanıtım filmleri ziyaretçilere izletildikten sonra Avusturya Genç Sığır Yetiştiricileri Başkanı Gerlinde Halbartschlager tarafından Avusturya’da geleceğin yetiştiricilerine verilen eğitim modülleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

Yaklaşık üç yıl önce başlayan işbirliği programından gelecek dönem için beklentiler görüşülerek daha önce verilmiş olan eğitimlerin artık uygulamaya geçirilmesi, Simmental ırkı dışında Holstein, Brown Swiss ve Esmer gibi ırklarla da çalışmalar yapılabileceği ve iki ülke arasında yeni bir çatı oluşturularak yeni işler yapılabileceği gibi konular gündeme geldi.DSC_0187DSC_0177

Görüşmelerin sonrasında karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan makamında ziyaret edildi. Görüşmeler her iki ülkenin gelecek yıllarda birlikte yapmak istedikleri çalışmalar temennisi ile sona erdi.

DSC_0248

DSC_0212

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market