Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

TDSYMB | 18/09/2020

Scroll to top

En Üst

Türkiye’nin En Büyük Hayvancılık Fuarı Agroexpo 2019 Yılına Yine Damga Vuracak

Türkiye’nin En Büyük Hayvancılık Fuarı Agroexpo 2019 Yılına Yine Damga Vuracak

İzmir’de 07 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğini taşıyan uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı AGROEXPO, 14. kez Avrupa’nın en iyilerini Fuar İzmir’de ağırlamaya hazırlanıyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir yere sahip olan İzmir’de, 13 yıldır başarı ile düzenlenen fuar, 2019 yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları başta olmak üzere tüm sektör profesyonellerini ağırlayacak.

2018 yılında 60 ülkeden 875 katılımcı firmayı 332 bin ziyaretçiyle buluşturan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 500 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak sektörün lider fuarı olmaya devam etti.

Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da düzenlenecek olan yurt dışı alım heyetleri ve ikili görüşmeler büyük bir iş hacmi yaratarak yalnızca bölge ekonomisine değil tüm Türkiye ekonomisine can verecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2. Çok Uluslu Tarım İş Forumu kapsamında 20 ülke tarım bakanı ve heyetlerini fuarımızda ağırlayacak. Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan alım heyeti kapsamında da ikili görüşmeler gerçekleşecek.

2005 yılından bu yana tarımın başkenti İzmir’de düzenlenen ve dünya çapında başarılara imza atan Agroexpo,  07 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında katılımcı sayısını 950 firma olarak hedefliyor.  Yerli ve yabancı firmaların 15 holde ve 110 bin metrekare kapalı alanda, 70 ülkeden 350 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülüyor.

Hayvancılık Sektörü Agroexpo ile Canlanacak   

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun etkin rol alacağı fuarda, Türkiye’nin en kapsamlı canlı hayvan sergisi kurulacak.

Bu kapsamda, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, İzmir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tire Süt Kooperatifi ve daha birçok kurumun desteği ile boğa ırk tanıtımları, en ağır boğanın seçildiği “Ağır Abiler Yarışıyor” yarışması,  koyun keçi güzellik yarışması, kadın çiftçilere yönelik süt sağım yarışması, yoğurt yeme yarışması ve sektöre yönelik daha birçok etkinlik ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Avrupa standartlarında düzenlenen ve yine 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip aktivite alanında düzenlenecek olan canlı hayvan şovları ve etkinlikler, tüm sektör ilgililerinden tam not almaya devam edecek.

Düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Web Design BangladeshBangladesh Online Market