Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

TDSYMB | 22/09/2020

Scroll to top

En Üst

Yorum Yok

Resim ve Şiir Yarışması Başlıyor…

Resim ve Şiir Yarışması Başlıyor…

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ortaklığında gerçekleştirilen geleneksel Resim ve Şiir Yarışmasının altıncısı başlıyor.

                            “Ben Yetiştirici Olacağım”

          KONULU ÇOCUK RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1.  Yarışmaya 2002-2007 yılları arasında doğmuş, soykütüğü ve önsoykütüğü sistemine kayıtlı, 5 baş ve üzeri ineğe sahip işletmelerde yaşayan çocukları/torunları katılabilir.

2. Yarışmanın konusu “Ben Yetiştirici Olacağım” olarak belirlenmiş olup, gelecekte ailelerine ait işletmenin sahibi olma ihtimali yüksek olan çocukların gözünde sığırcılık işletmeleri ve süt sığırcılığının her yaştan sığır ve sığır ile ilgili işlerin çocukların hayatlarındaki yeridir.

3. Resim yarışmasında 35×50 cm. boyutunda resim kağıdı ve pastel boya, sulu boya, yağlı boya, kuru boya teknikleri kullanılacaktır.

4. Her çocuk her bir yarışmaya sadece bir eseri ile katılabilecektir.

5. Önceki yıllarda dereceye giren çocukların resim ve şiirleri değerlendirilmeyecektir.

6. Her resmin/şiirin arka sağ alt köşesine adayın adı-soyadı, doğum tarihi, okulu, yarışmaya hangi yaş grubunda katıldığı, açık adresi ile işletme numarası okunaklı bir şekilde yazılacaktır. Yarışmacının yarışma koşullarına uygunluğunun belirlenmesi öncelikle il birlik başkanlarının sorumluluğundadır.

7. Yarışmalar biri 01.01.2002-31.12.2004 tarihleri, diğeri de 01.01.2005-31.12.2007 tarihleri arasında doğmuş çocukların oluşturacağı iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.

8. Dereceye giren yarışmacılardan;

–     Birincilere dizüstü bilgisayar,

–     İkinciye dijital kamera,

–   Üçüncülere dijital fotoğraf makinesi verilecektir. Ayrıca her kategori için üçer adet mansiyon ödülü, ödül alan ve resimleri sergilenmeye değer bulunan her çocuğa başarı belgesi verilecektir.

9. Yarışmaya katılan şiir ve resimler ilde, İl Birliği yetkilisi, Resim ve Türkçe öğretmenlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda her kategori için yarışmaya katılmaya değer bulunan en fazla 10 resim ve 10 şiir Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğine gönderilecektir.

10. Yarışmaya katılan tüm resimler/şiirler arasında sergilenmeye değer bulunanlar Ankara Üniversitesi Rektörlüğü sergi salonu ve gerek duyulduğu takdirde Ankara ve Ankara dışında başka salonlarda sergilenebilecektir.

11. Yarışmaya katılan eserler sahiplerine iade edilmeyecek. Merkez Birliği tarafından korunacak ve gerek duyulursa eğitim malzemesi, afiş, takvim vb. tanıtım amacıyla kullanılabilecektir. Bu kullanımlar için eser sahipleri bir hak iddiasında bulunmayacaklardır.

12. Yarışmaya gönderilen resimler iki kalın karton arasına, şiirler sert bir dosyaya konulmak suretiyle ambalajlanacak ve en geç 06 Ocak 2015 tarihine kadar İl Birlikleri tarafından uygun olarak ambalajlanmış şekilde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ulaştırılacaktır.

13.  Değerlendirme kurulu tarafından incelenerek sonuçlar Ocak ayı içerisinde açıklanacaktır.

Yorum Yap

Web Design BangladeshBangladesh Online Market