MERKEZ BİRLİĞİ’NE ÜYE OLMAK İÇİN

Üyelik Şartı: Kuruluşu tamamlamış, 1’inci Olağan Genel Kurulunu yapmış ve fiilen Soykütüğü, verim kontrolleri sun’i tohumluma çalışmalarını yapıyor veya yaptırıyor olan İl Birlikleri, Merkez Birliğine üye olabilirler. Bu şartları yerine getirmeyen birlikler üye olamaz.

Üyelik İşlemleri:

1. Merkez Birliğine katılmak üzere; İl Birliği Genel Kurul veya Yönetim Kurulu tarafından karar alınır. Merkez Birliği’ne gidecek ve il Birliğini temsil edecek delegeler (üye tam sayısının 1 / 25’i oranında) sadece Genel Kurul tarafından seçilir.

2. Merkez Birliğine giriş aidatı olarak 900,00YTL (Dokuz Yüz) YTL peşin olarak, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği adına, T.C. ZİRAAT BANKASI, ANKARA BAKANLIKLAR ŞUBESİ, ŞUBE KODU 1133, 3665867-5003 nolu hesaba yatırılır.

3. İl Birliği Yönetim Kurulu veya Genel Kurul kararı (Merkez Birliğine üye olmak için alınan kararın, Karar Defterinden sureti veya fotokopisi), Banka dekontu, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği üyelik formu ve taahütname ile
birlikte Merkez Birliği Başkanlığına bizzat veya kargo ile müraacat edilir.

4. Üyelik başvurusu, 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz olarak Merkez Birliği Yönetim Kurulu tarafından cevaplandırılır.

Bilgi Formu

Taahhütname

Üyelik Formu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir