66. Hasat Bayramı, Bakan Çelik’in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından bu yıl 66.’sı düzenlenen geleneksel “Hasat Bayramı”, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla Polatlı’da gerçekleştirildi.

“Hasat Bayramı” programına Bakan Çelik’in yanı sıra Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin Özden ve Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Velioğlu ve birçok üst düzey bürokrat katıldı. “Hasat Bayramı” programı öncesinde Polatlı Ticaret Borsa’sını ziyaret eden Çelik, laboratuvarı gezerek incelmelerde bulundu. Ardından hasat alanına geçen Çelik, kullandığı biçerdöver makine ile hasadı başlattı.

Basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide Et ve Süt Kurumunun karkas eti 22 liradan piyasa sunmaya başladığını belirten Çelik, “İthalatımız devam ediyor. Bosna’dan da etlerimiz gelmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

Çelik, toprağı korumanın önemine değinerek, bir santimetre toprağının oluşmasının yüzyıllar aldığını belirtti.

TBMM’ye bir yasa gönderdiklerini bildiren Çelik, “Toprağın tapusu sende olur bende olur. 780 bin kilometrekarenin tapusu 78 milyonun. Dolayısıyla ‘Ben toprağı ekmiyorum benim buna ihtiyacım yok’ dedirtmeyeceğiz. Atıl durumdaki bütün topraklar ekilecek. Sen ekmiyorsun, devlet ektirecek, bankaya da kiranı yatıracak. Ama mutlak bütün topraklarımızın ekilmesi, üretime katılması konusunda çok canla başla bir çalışmayı hem yasal düzenleme olarak hem bakış açısı olarak gerçekleştireceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.

IMG_0979

IMG_0990

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

scroll to top
Web Design BangladeshBangladesh Online Market